Vältimaks probleeme
. . . peab pdf-fail vastama standardile PDF/X-1a (2001):
1. PDF versioon 1.3;
2. kõik objektid (raster- ja vektorgraafika) CMYK või CMYK+SPOT;
3. lõikevaru (bleed) vähemalt 3 mm, brošüüril ja raamatul 5 mm;
4. fondid pdf-failis kaasas või muudetud kõverateks (curves, outline, paths);
5. 100% mustad objektid peavad olema overprint, mitte knock out (v. a. erijuhud);
6. valged objektid ei tohi olla overprint, sellised objektid muutuvad trükisel nähtamatuks.
. . . tuleks arvestada, et . . .
Wordis, Excelis, Powerpointis vms tehtud nn kujundus ei ole trükioriginaal - seda saab kasutada vaid ligikaudse näidisena, kuidas tellija soovib objektide paigutust trükisel näha. Teksti saab sealt ka kätte, graafilise materjali originaalfailid (pildid, joonised, graafikud jms) tuleb eraldi kaasa panna.
Internetist võetud madala resolutsiooniga pildimaterjal ei ole enamasti trükisel kasutatav - autoriõiguse ja kvaliteedi probleemid. Vajadusel leiab pilte tasulistest või tasuta pildipankadest.
Kujundamine ei ole trükise materjalide kogumine, koostamine, toimetamine, korrektuur jne. Enamasti eeldame. et tellijal on tekstid, pildi, joonised jms olemas.
Kalibreerimata monitorid ei näita värve sellisena, nagu nad trükkides tulevad. Samuti olenevad lõplikud värvitoonid ka materjalist (paberist), millele nad trükitakse.
Spot värvide ja varjude-läbipaistvuse koos kasutamine vektorgraafika programmides (Illustratoris) võib anda trükisel hoopis teistsuguse tulemuse, kui monitoril nähtav pilt (näit vari kaob ära või tekkivad mingite objektide alla valged kastid vms).
Adobe Photoshop ei ole tekstitöötlus- ega küljendusprogramm. Photoshopiga tehakse ikka pilditöötlust ning sinna lisatud tekstiobjektid tuleks enne trükikotta saatmist üheks kihiks kokku ühendada. Seejuures muutub ka tekst rasterkujutiseks, seega ei peaks kasutama seal palju ning väikese fondiga teksti. Eraldi jäetud tekstikihtidega võib tekkida hilisema töö käigus erinevaid probleeme (fontide puudumine, fontide ebakvaliteetne vektoriteks konverteerimine jms).